همه چیز شما باید در مورد آکنه کیستی بدانید

همه چیز شما باید در مورد آکنه کیستی بدانید

حقایق سریع در مورد آکنه کیستیک
در اینجا برخی از نکات کلیدی در مورد آکنه کیست می باشد. اطلاعات بیشتر و اطلاعات پشتیبانی شده در این مقاله است.
در حالی که آکنه بسیار رایج است، آکنه کیستیک نسبتا غیر معمول و شدیدتر است.
عوامل اصلی آکنه کیستیک تغییرات هورمونی در بلوغ است، اما در افراد مسن نیز ممکن است رخ دهد.
آکنه کیستی از طریق شکلات، آجیل و یا غذاهای چرب، و یا بهداشت و یا استمناء فقیر ایجاد نمی شود.
آکنه کیستی می تواند به علت اثرات آن بر روی صورت، دچار دردناک و همچنین احساساتی مضطرب شود.
رفتار
آکنه زخم
کیست ها می توانند به پوست آسیب برسانند که منجر به آلرژی می شود.
درمان آکنه شدید، کیستیک نیاز به کمک یک دکتر متخصص و برخی از اقدامات خود مراقبتی است. درمان دارویی می تواند در جلوگیری از کیست ها و زخم ها موثر باشد.

آکنه خفیف یا متوسط ​​می تواند با کمک یک پزشک مدیریت شود. با این حال، آکنه شدید با گره ها و کیست ها ممکن است به ارجاع به یک متخصص مراجعه کند، زیرا ممکن است زخم ها را ترک کند یا علائم زخم را نشان دهد. بخشی از این دلیل است که داروهای اصلی برای درمان آکنه کیستیک با شدت کنترل می شوند.

پراکسید بنزوئیل

بنزوئیل پراکسید یک درمان برای افراد مبتلا به آکنه است. این یک روش درمان برای افرادی است که دارای آکنه شدید هستند که منتظر درمان ویژه هستند.

پراکسید بنزوئیل به طور مستقیم از داروخانه ها از طریق داروخانه ها در تعدادی از فرمولاسیون ها استفاده می شود که ممکن است به پوست اعمال شود. این عامل اصلی درمان آکنه برای بیش از 50 سال بوده و با کشتن باکتریها، به ویژه Propionibacterium acnes (P. acnes) کار می کند. برخی از درمان های پراکسید بنزوئیل نیز برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

این همچنین comedones را تجزیه می کند. اینها شامل سفید و مشکی هستند.

فرمولاسیون های مبتنی بر آب و الکل بر روی پراکسید بنزوئیل موجود است و مناسب ترین شکل به نوع پوست بستگی دارد. آماده سازی بر اساس الکل بر اثر خشک شدن اثر می گذارد و این را برای افرادی که پوست روغنی دارند مناسب می سازد.

محصولات پراکسید بنزوییل که شامل مایعات و میله های پاک کننده، لوسیون، کرم و ژل هستند، یک یا دو بار در روز استفاده می شود. شایعترین عارضه جانبی آن، عصب پوست است. آلرژی به طور معمول رخ نمی دهد.

درمان با داروی ایزوترتینوئین
ایزوترتینوئین یک داروی تجویزی برای درمان آکنه کیستیک است که تحت نام تجاری در ایالات متحده از جمله Absorica، Amnesteem، Claravis، Myorisan و Sotret فروخته می شود.

ایزوترتینوئین یک درمان بسیار موثر است، اما عوارض جانبی قابل توجهی دارد و خطرناک است برای یک کودک متولد نشده. این معمولا در یک دوز 1 میلیگرم (میلی گرم) برای هر کیلوگرم وزن بدن یک بار در روز برای 16 تا 20 هفته مصرف می شود.

برای موارد آکنه متوسط، ایزوترتینوئین توصیه نمی شود تا زمانی که درمان استاندارد با آنتی بیوتیک های خوراکی مورد آزمایش قرار نگیرد و ناکارآمد باشد. ایزوترتینوئین، با این حال، به عنوان درمان خط اول برای آکنه شدید توصیه می شود.

عوارض جانبی بالقوه مرتبط با استفاده از ایزوترتینوئین عبارتند از:

خشکی چشم و ژنیتال
لبهای خشکیده و ترک خورده
درد مفاصل
افسردگی
آسیب کبدی
سطوح چربی بالا
ایزوترتینوئین یک داروی teratogenic است. این بدان معنی است که مصرف آن در دوران بارداری در هر دوز، حتی برای یک زمان کوتاه، می تواند منجر به ناهنجاری های مادرزادی شود.

ایزوترتینوئین همچنین ممکن است منجر به از دست رفتن بارداری یا زایمان زودرس شود و باعث مرگ نوزاد تازه متولد شود.

بنابراين زناني كه باردار مي شوند بايد از دو روش جلوگيري از بارداري براي يك ماه قبل، در طول و حداقل يك ماه پس از درمان با ايزوترتينوئين استفاده كنند.

تست بارداری نیز قبل از شروع ایزوترتینوئین و سپس هر ماه تا 1 ماه پس از قطع دارو لازم است.

شرایط برای تجویز دارو شامل دو آزمایش حاملگی منفی است.

نظر شما چیست ؟

* نام
* ایمیل منشر نمی شود.
   وبسایت دارای http باشدhttp://)
* نظر
ضد ربات