مشکلات بیماران فاقد توانایی حرکتی و زخم بستر چیست و راه حل ان کدام است ؟

مشکلات  بیماران فاقد توانایی حرکتی  و زخم بستر چیست و راه حل ان کدام است ؟

برای بیمارانی که فاقد توانایی حرکتی برای بیرون امدن از رختخواب هستند و به دلیل شرایط خاص و بیماری هایی که دارند مثل کما و یا استراحت های طولانی بعد از جراحی مدت زمان بیشتری به استراحت در بستر هستند بدلیل تماس دایمی که با بستر خود دارند، مشکلات زیادی برای بافتهای این قسمت ها ایجاد میشود که امکان گردش خون در قسمت های پشتی بدن کاهش یافته و موجب کبودی، درد و خون مردگی از بین رفتن بافت های ان قسمت ها میشود که میتواند موجب بیماری زخم بستر نیز شود. زخمی که خیلی دردناک است و این بیماران را با دردسر های بسیاری مواجه میکند . معمولا روی قسمت های استخوانی بدن مثل زانو قوزک با کتف و آرنج و اطراف ران بیشتر دچار این بیماری میشوند .

اما راه حل مناسب برای این بیماران چیست

تشک مواج   بهترین راه حل و موثر ترین راه برای اینگونه افراد که به هر دلیلی زمان طولانی را در رختخواب به سر میبرند و کسانی که مبتلا به زخم بستر هستند خیلی مفید است و روند بهبود زخم بستر کمک شایانی میکند.

تشک مواج یا تشکر زخم بستر با انتقال فشار بدن و وزن بیمار بر روی تشک و جلوگیری از ثابت ماندن فشار وزن بیمار بر روی یک نقطه، و با ردیف های سلولی هوا تشکیل شده است که توسط پمپی باد میشود.به طور متناوب و منظم جریانات هوای بستر را کم و زیاد کرده و در درمان و پیشگیری از زخم بستر کمک میکند .

 

از مزایای دیگر این تشک این است که استفاده از تشک مواج ضد زخم بستر بسیار ساده و اسان است و فرد براحتی میتواند متناسب با راحتی خود ان را برپا کرده و تنظیم کند .

 

انواع تشک ها ی مواج ضد زخم بستر شامل موارد زیر است

 

 تشک مواج تخم مرغی

پر مصزف ترین و ارزانترین

  • تشک مواج سلولی یا لوله ای
  • برای بیماران دارای وزن بالا
  • تشک مواج زنبوری
  • برای مانع شدن از درد های ناشی از بستری شدن طولانی

 

برای انتخاب تشک باید به میزان زمان بیماری زخم بستر توجه کرد و تشکی انتخاب کنیم که تحمل وزن ان بیشتر از وزن بیمار باشد که به سلول های بادی ان فشار وارد نشود

توجه داشته باشید که تشک مواج به هیچ عنوان نباید در کنار مواد قابل اشتعال و یا مکان های دارای حرارت بالا نگهداری شود و بهتر است ، شلنگ، پمپ و تشک را بدون تاخوردی نگه داری کنید .و هرگز پمپ باد انرا به اطراف نیاندازید و قبل از استفاده پایه هایی که برای جریان هوا تعبیه شده را باز نگه دارید تا فشار وارده به پمپ را کم کند .

نظر شما چیست ؟

* نام
* ایمیل منشر نمی شود.
   وبسایت دارای http باشدhttp://)
* نظر
ضد ربات