انواع دستگاه های اسپیرومتری بزرگنمایی تصویر

انواع دستگاه های اسپیرومتری

New product

اسپیرومتر و آزمایش اسپیرومتری چیست ؟

یکی دیگر از تجهیزات و ابزار آلات دقیق و مهم دنیای پزشکی امروز دستگاه اسپیرومتر است. اسپیرومتر دستگاهی است که از آنبرای اندازه‌ گیری حجم‌ها و ظرفیت‌های ریوی استفاده می‌ شود.عمل انجام شده توسط اسپیرومتر را اسپیرومتری می نامند و به برگه ای که دستگاه شاخص را روی آن ثبت می کند اسپیروگرام می گویند. بعضی از حجم های ریوی که به حجم استاتیک معروف هستند با اسپیرومتری ساده قابل اندازه گیری می باشند. این حجم ها ، حجم هایی هستند که بیمار قادر است آن ها را به ریه ی خود داخل و یا از ریه ی خود خارج نماید. حجم باقیمانده که بعد از حداکثر فشار بازدمی همچنان در ریه باقی می ماند و نیز وابسته های آن مثل ظرفیت کل ریه و ظرفیت عملی باقی مانده با اسپیرومتری ساده قابل اندازه گیری نیستند و برای اندازه گیری آنها باید از سایر آزمون های عملکرد ریه نظیر روش ترقیق گاز هلیم استفاده کرد.

انواع دستگاه های اسپیرومتری

دستگاه اسپیرومتری انواع مختلفی دارد که به دو دسته ی کلی رومیزی و پرتابل تقسیم می شوند. شما عزیزان همواره می توانید انواع مختلف آن را از ما خریداری نمایید. خود فرایند اسپیرومتری نیز به دو روش کلی تقسیم می شوند:

۱- روش حجم سنجی؛

۲- روش فلومتری

نحوه انجام اسپیرومتری

اسپیرومتری مراحل مختلفی دارد و همواره از بیمار خواسته می شود تا مانور مراحل مختلف آن را انجام دهد. از جمله ی این مراحل می توان بهراهنمایی کردن صحیح بیمار و توضیح کامل چگونگی انجام مانور و نشان دادن عملی آن به بیمار،  پوزیشن دادن صحیح به بیمار(مانور می تواند درهر دوحالت نشسته یا ایستاده انجام شود که درحالت نشسته بیمار باید کاملا صاف باشد به صورتی که کف پاها به طورمحکم به زمین چسبیده باشد. حالت نشسته راحت ترین وایمن ترین وضعیت برای اسپیرومتری است. حالت ایستاده برای خانم های باردار و افراد چاق و کودکان مناسب تر است)،متصل کردن گیره بینی Nose Clip جهت ممانعت ازخروج هوا از بینی طی بازدم قوی و مراحل مختلف دیگر اشاره کرد. این مراحل شامل 8 مرحله می باشد که از توضیح همه ی این مراحل به دلیل طولانی بودن آن خود داری می کنیم.

قیمت دستگاه اسپیرومتری

دستگاه اسپیرومتری ساخته شده در سراسر دنیا از کیفیت های مختلفی برخوردار هستند و قیمت های مختلفی نیز دارند، ما همواره با ارائه ی با کیفیت ترین دستگاه اسپیرومتری و با مناسب ترین قیمت سعی در جلب رضایت حداکثری شما عزیزان داریم، برای آگاهی از قیمت و نحوه ی خرید دستگاه اسپیرومتری با کارشناسان ما در سایت تماس حاصل فرمایید.

Write a review

انواع دستگاه های اسپیرومتری

انواع دستگاه های اسپیرومتری