انواع پالس اکسی متر پرتابل انگشتی بزرگنمایی تصویر

انواع دستگاه پالس اکسی متر پرتابل و انگشتی

New product

دستگاه پالس اکسی متر یکی از تجهیزات پزشکی تخصصی می باشد کل در صنعت پزشکی آن را با نام اکسیژن سنج خون نیز می شناسند اما حال به توضیحات راجب این وسیله بسیار جالب می پردازیم درواقع دستگاه پالس اکسی متر یا اکسیژن ساز خون وسیله ای است که توسط آن پزشک معالج می تواند میزان و مقدار درصد اشباع اکسیژن در خون ناحیه ی سرخ رگ را اندازه گرفت . 

این دستگاه با یک روش غیر تهاجمی ملوکول های هموگلوبینی را که با اکسیژن های درون بدن انسان مخلوط شده است را به صورت دقیق اندازه میگیرد و آن را به صورت درصدی بیان می کند . سوالی که پیش میاید این است که چند درصد مطلوب است باید در جواب گفت که ۹۵ الی ۹۷ درصد مقداری نرمال است و اگر دستگاه تشخیص دهد که میزان اکسیژن در خون بیمار کمتر از ۹۰ درصد بشود دستگاه آلارم می دهد و بوق هشدار دهنده پخش می شود گفتنی است که برخی از پالس اکسی متر هایی که در بازار موجود است توانایی و قابلیت این را دارد که آهنگ ضربان قلب یا همان مقدار تپش قلب را نمایش دهد. وقتی اکسیژن خون پایین می آید اصطلاحا می گویند فرد دچار هایپوکسمی شده که بهترین راه برای اطلاع ار این بیماری این دستگاه است که توسط آن از بروز این بیماری اطلاع و پیشگیری میکنیم گفتنی است که این دستگاه در سال ۱۹۸۰ میلادی تولید شد و هم اکنون این روش یک روش کاملا کاربردی و ثبت شده و بهینه به حساب می آید. نحوه ی عملکرد این دستگاه به این شکل است که انگشت سبابه را داخل دستگاه قرار می دهیم با نور مادون قرمزی که از دستگاه منتشر می شود و از بافت ها عبور می کند و پس از بازتاب توسط گیرنده ای این نور مادون قرمز یا آی آر دریافت میشود سپس با یک محسابه ی لگاریتمی مقدار اکسیژن اشباه خون را به درصد بیان می نماید. لازم به ذکر است که عواملی وجود دارد که در ممکن است در نتیجه اختلال ایجاد کند که این عوامل به شرخ زیر است 

۱ اختلالات عروقی باعث اختلال در نتیجه می شود 

۲ لاک ناخن یا هر ماده ای که روی ناخن مانع باشد 

۳ تابیدن نور خورشید به پروب دستگاه 

۴ محکم بستن پانسمان روی بافت 

قیمت انواع پالس اکسی متر پرتابل انگشتی

از آن جایی که دستگاه پالس اکسی متر یکی از تجهیزات پزشکی است که توسط شرکت ها ی مختلف و در مدل های گوناگونی تولید می شود از این رو تنوع زیادی در قیمت آن وجود دارد به همین دلیل برای اطلاع دقیق از قیمت پالس اکسی متر یا قیمت دستگاه اکسیژن سنج و دیگر تجهیزات پزشکی با مشاوران ما تماس بگیرید پیشاپیش از حسن انتخاب شما صمیمانه سپاس گذاریم .

Write a review

انواع دستگاه پالس اکسی متر پرتابل و انگشتی

انواع دستگاه پالس اکسی متر پرتابل و انگشتی